yourkids.co.il

הרשמה לגני ילדים - תשובות להורים המבולבליםהמלחמה על מקום בגני ילדים, לא היתה מביישת שום תוכנית סאטירה או מלחמות אחרות


אף שספטמבר עוד רחוק, המלחמה הסמויה על מקומות בגני ילדים מתחילה כבר עכשיו. כדי להקל עליכם מעט, קיבצנו להלן את הכללים החשובים לגבי גני ילדים, תהליך ההרשמה של
גן ילדים, ועוד.


אצל מי נרשמים

ככלל, לפי המפורט בנושא בחוזר מנכ"ל משרד החינוך (סעיפים 3-10 בנושא. החוזר ניתן להורדה באתר משרד החינוך cms.education.gov.il), האחראי העיקרי לנושא הרישום של גני ילדים היא הרשות המקומית. מחלקת החינוך של הרשות המקומית משבצת ילדים לכל גן ילדים בעיקר לפי קריטריונים גיאוגרפיים, ולכן גם החשיבות הרבה של מקום מגורי הילד (והדרישה להוכיח את נכונותם במקרים רבים) כפי שיפורט להלן.


איך מוכיחים שהילד גר באיזור הגן 

בדרך כלל, ההרשמה פשוטה ומתבצעת על ידי הבאת תעודת הזהות (כולל ספח המצויין את שם הילד ומקום המגורים) של אחד משני ההורים למשרד הרשות המקומית.

בחלק מן הרשויות ניתן באופן ניסיוני לבצע אפילו רישום באמצעות האינטרנט. במידה והגן מלא, או שהמפקח ברשות העלה חשד, יכולה מחלקת החינוך לדרוש הוכחה לנכונות הכתובת מרישומי תשלומי המים והארנונה. אם הילד מתגורר עם בן משפחה אחר (סבא/סבתא, דודים וכו'), יש להמציא אישור חתום על ידי עורך דין או פסק דין רלוונטי של בית משפ
ט (אישור אפטרופוסות, אישור משמורת וכו').

בכל מקרה כדאי לזכור כי דיווח כוזב בנושא הזה הוא עבירה פלילית, קל וחומר כאשר מדובר בהגשת תצהיר כוזב.


איך נרשמים לגן דתי


גני ילדים ממלכתיים דתיים לא מצויים בכל אזורי הארץ, ובמידה ולא קיים גן ילדים כזה באזורכם, מחוייבת מחלקת החינוך של הרשות המקומית לרשום את ילדכם לגן כזה גם אם אתם לא מתגוררים בשטח שהוגדר לגן.

דרך אגב, תהליך דומה תידרשו לעבור במקרה של גני ילדים שאינם ממלכתיים. רישום של
גן ילדים פרטי יעשה גם הוא דרך מחלקת החינוך (במידה ומדובר על גן ילדים מוכר), אלא שגם כאן אין משמעות לאזור המגורים הגיאוגרפי והשתייכות לשטח זה או אחר.


כמה כל זה עולה לנו

באופן מפורש חל איסור מוחלט לגבות תשלום עבור רישום של גני ילדים, הן על ידי הרשות והן מצידו של גן ילדים עצמו. ההוראה הזו מתייחסת גם לסוגי תשלום "עקיפים", כמו אגרת רישום, דמי טיפול בבקשת הקבלה וכו'. כמובן שהגן עצמו רשאי לגבות תשלומי רשות בעבור שירותים נוספים, כמו שירותי צהרון, מימון טיולים ופעילויות נוספות.


מה עושים אם שיבצו את הילד בגן לא נכון

השיבוץ במסגרת גני ילדים ממלכתיים הוא בסופו של דבר לפי שיקולי מחלקת החינוך המקומית, בכפוף לאישור כללי של משרד החינוך והמפקחת על הגנים. במקרים רבים המחלקה פתוחה לבקשות ההורים ומנסה למצא גן ילדים חלופי או להגיע לפשרה שתהיה מקובלת על שני הצדדים.

עם זאת, במידה ולא נמצא פתרון כזה, עצם השיבוץ אינו עילה לערעור בפני משרד החינוך. טיפול פרטני בבעיות פדגוגיות והסתגלותיות יעשה על ידי הרשות המקומית והמפקחת על הגן הספציפי.


רוב ההורים מתחילים לחפש גן כבר בינואר-פברואר. מאחר ובכל גן יש מקום ל-20-10 ילדים, המלחמה על כל מקום הוא קשה

 31/03/2011    yourkids.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר yourkids.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2022 yourkids.co.il כל הזכויות שמורות
אתר גני ילדים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום גני ילדים
מחפשים גני ילדים באזורכם? מלאו את הטופס וקבלו פרטים
אנחנו עובדים עם גני ילדים מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!